Projekty

Udostępnij na:

Jeśli  Państwo sobie życzycie przygotujemy:

Wszystkie potrzeby ustalamy podczas rozmowy czy też emailem. Ponieważ każde zlecenie jest inne wyceny też robimy indywidualnie.

Jeśli dostarczacie Państwo gotowy projekt, prosimy o zapoznanie się z kilkoma wskazówkami, które ułatwią nam współpracę. Polecamy projekty płyt CD DVD.

Do przygotowania projektu (informacje podstawowe):

  1. można wykorzystać dowolny program graficzny umożliwiający zapis w postaci plików bitmapowych np.: TIF,  JPG, JPEG, BMP, EPS, PNG (rozdzielczość 300 dpi),
  2. przyjmujemy także projekty w formatach PDF, PSD, CDR, AI,
  3. czcionki  powinny być zamienione na krzywe,
  4. kolorystyka projektu – przestrzeń barw – CMYK,
  5. projekt musi uwzględniać spady (3 mm), z wyjątkiem projektu nadruku na płytę (spad to obszar projektu, który zostanie odcięty, aby otrzymać docelową wielkość, dodawanie spadów gwarantuje, iż obszar zadrukowany projektu będzie dochodził do samych krawędzi i zostanie zachowana potrzeba wielkość nadruku),
  6. prosimy aby na projekcie nie zaznaczać krawędzi nadruku (wielkości docelowej/użytku).

Opcje uszlachetnienia druku digipack/ecopack/unipack/koperta kartonowa:

  1. folia błyszcząca / błysk – wydruk zabezpieczony jest folią błyszczącą,
  2. folia matowa / mat – wydruk zabezpieczony jest folią matową,
  3. folia matowa / mat + selektywny lakier UV – wydruk zabezpieczony jest folią matową, na nim kładziony jest wybiórczo lakier UV.
Najczęstsze błędy popełniane podczas projektowania materiałów do druku 

1. Brak spadów w projekcie. 
Tło projektu (jednolite czy też obrazek) musi wystawać z każdej strony poza obszar docelowej wielkości projektu, najczęściej 2 mm z każdej strony – jest to spad (spad obszar projektu, który zostanie odcięty, aby otrzymać docelową wielkość, dodawanie spadów gwarantuje, iż obszar zadrukowany projektu będzie dochodził do samych krawędzi i zostanie zachowana potrzeba wielkość nadruku). 
2. Brak marginesów wewnętrznych w projekcie, czyli umieszczanie zbyt blisko linii cięcia istotnych elementów projektu (tekstów, logo, tabel, itp.).
Należy zrobić min. 3 mm (najbezpieczniej nawet 4 mm) tzw. marginesu wewnętrznego od linii cięcia. Odsunąć wszystkie teksty, nie robić w tym obrębie ramek, linii, itp. Ramki, tabele czy też linie (poziome i pionowe) najlepiej odsunąć od linii cięcia o min. 5 mm.

3. Pozostawienie w projekcie niewidocznych elementów poza formatem pracy.
Zamaskowanie lub pozostawienie wystających części poza formatem projektu nie jest rozwiązaniem, elementy te trzeba odciąć/usunąć.
4. Stosowanie kolorów RGB lub PANTONE.
Przygotowując projekt do druku należy korzystać z palety kolorów CMYK.
Jeśli projekt wykonany jest z zastosowaniem palety Pantone i RGB są automatycznie konwertowane do CMYK i w zależności od ustawionego profilu konwersji mogą one znacznie odbiegać od oczekiwań autora projektu.

5. Projekt zawiera teksty niezmienione na krzywe.
Jeśli tekst w projekcie nie zostanie zamieniony na krzywe (dotyczy plików wektorowych) użyta czcionka może zostać zamieniona na inną. Oznacza to po prostu ‘rozsypanie się projektu.
6. Stosowanie efektów specjalnych (np. gradienty, przezroczystość) w COREL DRAW.

 

Każde zamówienie jest inne, dlatego skontaktuj się z nami   projekty płyt CD DVD    nadruk na płytach lublin pomożemy wybrać najlepszą opcję dla Twoich potrzeb. Projekty płyt CD DVD Lublin – zapraszamy