Tłoczenie

Udostępnij na:

Określenia płyta tłoczona czy też tłoczenie płyt stosuje się do  nazwania  produkcji płyt,  a więc wytworzenie przezroczystego krążka z materiału, którym jest poliwęglan.

Tłoczenie płyt produkcja płyt – opłaca się przy większych nakładach (od kilkuset sztuk, a najczęściej powyżej tysiąca). Największy wpływ na cenę jednostkową płyty tłoczonej ma etap początkowy przygotowań. Jest to wytworzenie odpowiedniej ilości matryc do tłoczenia płyt. Ilość matryc uzależniona jest ilości mających powstać kopi na bazie płyty matki (płyta wzorcowa, master). Nadruk na tak przygotowanych wytłoczonych płytach wykonuje się metodą offsetu lub sitodruku wysokiej rozdzielczości.

Aby można było uruchomić produkcję płyt, czy jak kto woli tłoczenie płyt  potrzebny jest gotowy materiał, który ma się na nich znaleźć, czyli płyta wzorcowa. Materiał na płytę można dostarczyć nam na nośniku, przesłać na nasz  ftp,  można również przygotować tak zwany ‘obraz płyty’.

Płyta o jakiej najczęściej jest mowa w zamówieniach to płyta, na której można zrobić nadruk. Taki sposób stosowany jest przy mniejszych nakładach. Nadruk na płytach odbywa się na gotowych płytach, które następnie są nagrywane w automatach kopiujących – duplikatorach.

Kopiowanie, duplikowanie czy tłoczenie płyt (CD, DVD, Blu-ray)?  Te pojęcia najczęściej są mylone, ale w rozmowie z Klientem wyjaśniamy jaki proces będzie najlepszy do realizacji jego zlecenia.

Napisz nadruk na płytach lublin, zadzwoń  płyty Lublin nadruk chełm  jeśli nie wiesz jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze, pomożemy  Ci wybrać najlepszą opcję dla Twoich potrzeb.